Test Innogy GO! Jak wypożyczyć auto? Ile to kosztuje?

Wczoraj (3.04.2019r.) wystartowało Innogy GO!, czyli trzecia co do wielkości w Europie, wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Flota pojazdów ma docelowo wynosić 500 aut elektrycznych, z czego w większości będą to BMW i3. Dodatkowo będzie około 30 pojazdów BMW i3s. Jak wypożyczyć nowe BMW i3? Ile zapłacimy za przejazd autem? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule. 

Jak wypożyczyć auto? 

Usługa jaką oferuje Innogy GO! działa całkowicie przy użyciu aplikacji, którą możecie pobrać zarówno na telefony z systemem iOS oraz Android:

Android: link
iOS: link 

Po pobraniu aplikacji musimy się zarejestrować, podając odpowiednie dane osobowe, zdjęcie prawa jazdy oraz dane karty płatniczej. Cały proces zajmuje dosłownie kilka minut wraz z weryfikacją tożsamości. 

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. W celu wypożyczenia auta musimy znaleźć na mapie interesujący nas pojazd, który możemy od razu sobie zarezerwować. Rezerwacja zapewnia nam, że przez 15 minut nikt nie zabierze nam pojazdu sprzed nosa. Gdy zarezerwujemy sobie auto, na mapie wyświetla się droga jaką musimy przebyć, aby dotrzeć samochodu. Jest to bezpłatna opcja, należy jedynie pamiętać, aby jej nie nadużywać – informacja ze strony Innogy:

,,Dokonując rezerwacji i nie korzystając z niej, lub przedłużając ją więcej aniżeli raz, blokujesz samochód dla innych użytkowników. Jeśli takie rezerwacje będą się powtarzać, Twoje konto zostanie zablokowane, a samochód przestanie być dla Ciebie widoczny.”


Gdy już odnajdziemy nasze BMW i3, musimy zeskanować kod QR umieszczony z lewej strony auta na tylnich drzwiach, aby dostać się do pojazdu. 

Instrukcja odpalania BMW i3 znajduje się w środku pojazdu na ekranie centralnym. W skrócie: naciskamy hamulec, naciskamy przycisk start, wrzucamy bieg i jazda! PS: dla osób, które nie mają styczności na codzień z automatyczną skrzynią biegów, pamiętajcie – lewa noga odpoczywa, hamujemy i dodajemy gazu tylko prawą 🙂

Samochód mimo swoich małych rozmiarów jest dosyć przestronny. Mogą nim podróżować maksymalnie 4 osoby. Z miejscem z tyłu nie jest źle, ale luksusów też nie ma. Rosły mężczyzna powinien się zmieści. Możemy za to być spokojni o nasz telefon, bądź tablet. Na wyposażeniu znajduje się kilka przejściówek, umożliwiających ładowanie urządzeń. 

A teraz najważniejsze… Jak to jeździ? Dla osób przesiadających się z aut benzynowych, napewno zaskoczeniem będzie przyspieszenie. Może 170 KM nie jest powalającą mocą, ale jak na miejskie auto w zupełności wystarczy – moment obrotowy robi swoje. Auto prowadzi się bardzo lekko, należy jedynie przyzwyczaić się do systemu odzyskiwania energii z hamowania. Elektryczne BMW znacznie zwalnia po odpuszczeniu gazu. Parkowanie też nie jest problematyczne z racji niewielkich gabarytów oraz czujników parkowania. Jest to szczególnie ważne w centrum Warszawy, gdzie o miejsce prarkingowe jest bardzo trudno.

Ile to kosztuje

Od momentu kliknięcia ,,Wypożycz auto” kierowca ma 3 bezpłatne minuty na przygotowanie się do jazdy. Po upłynięciu tego czasu lub wcześniejszym naciśnięciu przycisku Start (przed upływem 3 minut), firma zaczyna naliczać opłaty. Ważne: Po zarejestrowaniu się w aplikacji otrzymamy w wiadmomości e-mail kod na darmowe 15 minut jazdy!

Opłata w czasie jazdy: 1,19 zł/min
Opłata w trakcie postoju: 0,19 zł/min
Opłata za całodniowe wypożyczenia: 239 zł/24h

Opłata za postój naliczana jest dopiero po wybraniu odpowiedniej opcji w aplikacji, co wiąże się z koniecznością opuszczenia pojazdu. 

Czekamy na wasze komentarze dotyczącej tej usługi. Poniżej zamieszczamy link do strony Innogy GO!, gdzie znajdziecie wszystkie informacje.

Innogy GO! – link

Podoba Ci się nasza strona? Polub nas na FB! 

https://www.facebook.com/MotoVoltpl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *