Grupa BMW buduje swoją elektromobilną przyszłość. Kolejny concept car ujrzał światło dzienne

Niewątpliwie LA Auto Show jest świetnym wydarzeniem dla wszystkich fanów motoryzacji, gdzie pod ogromnym dachem można obejrzeć najnowsze cuda techniki i designu. Ponad 1000 aut w jednym miejscu to tylko kropla w morzu atrakcji, które znajdują się na miejscu… i w tym wszystkim dosyć futurystyczne auto BMW Vision iNEXT…

Niemiecki producent reklamuje swoją wizję samochodów przyszłości w dość nietypowy sposób. Nie kusi nas znakomitymi osiągami zespołów napędowych, lecz uczuciem odprężenia się w przestrzeni auta, które odczuwamy zazwyczaj przebywając w domu. Mają to zapewnić znakomitej klasy, INTELIGENTNE materiały użyte do wykończenia auta oraz ogromna deska pełniąca funkcję stolika kawowego. 

Fot: press.bmwgroup.com

W jaki sposób użyte materiały są INTELIGENTNE? A no w taki, że naprzykład tylnia kanapa wykonana z żakardowej tkaniny jest dotykowa… Tak wiemy, dziwnie to brzmi… Szerzej wyjaśniając, rosowanie na niej odpowiednich znaków pozwala sterować muzyką. 

Fot: bmw.pl

Inteligena kanapa to nie jedyna innowacja. Przyszłościowym rozwiązaniem mogą być rzutniki pozwalające na projekcję obrazu we wnętrzu auta. BMW mówi, że światło ma wykrywać obiekty i podążać za nimi, co umożliwi np. czytając książke nanoszenie na tekst wirtualnych obrazów. Dynamiczne mapowanie projekci ma zapewnić precyzyjne poruszanie się obrazu nawet, gdy jest w ruchu. 

Fot: bmw.pl

Pozostaje tylko pytanie, kiedy doczekamy się tych wszystkich innowacji? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *