Koncepcyjny model od Audi – E-Tron GT

Audi nie zwalnia tempa zasypując nas kolejnymi premierami. W dniu wczorajszym, niemiecki producent zaprezentował nowy model koncepcyjny z serii e-tron wyglądający całkiem drapieżnie. Trzeba będzie jednak obejść się smakiem, bowiem samochód trafi do produkcji dopiero w 2020 roku, a do klientów najpardopodobniej w raz z początkiem 2021 roku.

Audi e-tron GT nadwoziem może przypominać benzynowy model A7. Auta mają zbliżone do siebie wymiary, czyli około 5m długość i 2m szerokości. Stylistycznie jednak jest dużo lepiej…

Osiągi

Najważniejsza cecha dla automaniaka to przede wszytskim osiągi. Nowe audi ma się czym pochwalić. Cały układ generuje moc 434 kolowatów, czyli 590 KM.  Silniki elektryczne zamontowano oddzielnie na przedniej i tylnej osi co zapewnia napęd na wszytskie koła. Elektroniczny układ sterowania stale kontroluje pracę wszystkich osi, aby zapewnić optymalną trakcję – legendarne quattro nie pozostaje w tyle i stale podąża za technologią. 

Przyśpieszenie jest typowe dla aut elektrycznych. Setkę powiniśmy osiągnąć już po 3,5 sekundach, natomiast 200 km/h po około 12 sekundach. Prędkość maksymalna zostanie ograniczona elektronicznie do 240 km/h, aby zapewnić odpowiedni zasięg auta.

Baterie

Fot: Audi.com / Materiały prasowe

Według nowych standardów WLTP zasięg auta ma wynosić ponad 400 kilometrów. Mają to zapewnić litowo-jonowe akumulatory o pojemności 90kWh umieszczone na całej powierzchni podłogi między przednią a tylnią osią. 

Nowością w nowym modelu ma być system ładowania. Będziemy mogli “tradycyjnie” podłączyć kabel, lub skorzystać z bezdotykowej indukcji! Bezprzewodowe ładowanie ma zapewnić podkładka ładująca zamontowana na stałe w miejscu parkowania np. w garażu. oraz cewka wtórna umieszczona w podłodze auta. Producent informuje, że podłączając kabel w 20 minut naładujemy baterie w 80% (320 km zasięgu), lecz nie ma informacji, ile porównywalnie zajełoby ładowanie indukcyjne – napewno zancznie dłużej. 

Wnętrze

Co tu dużo mówić… Samochód naszpikowany jest najnowszą technologią. Audi przyzwyczaiło nas już do dużych ekranów multimedialnych, podobnie jest w tym przypadku. Ekran centralny wyświetla informacje w zalezności od preferencji kierowcy. Ekran doktykowy, położony nad konsolą środkową steruje przede wszystkim rozrywką oraz mniej lub bardziej ważnymi funkcjami. Do wykończenia wnętrza użyto ekologicznych materiałów. Jak informuje producent, koncepcyjny model ma wegańskie wnętrze. Tapicerka została wykonana z syntetycznej skóry., natomiast podsufitka oraz słupki bocznej pokryto materiałem z mikrofibry. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *