STOP SMOG GO HYBRID, czyli nowa hybryda od Lexusa,

Lexus UX250h, czyli STOP SMOG GO HYBRID ,ale…

UX to wejście japońskiego🇯🇵️ producenta w segment miejskich crossoverów. Elegancki design w połaczeniu ze zgrabną sylwetką może sprawić, że nowy model świetnie wkomponuje się w coraz to bardziej konkurencyjny rynek.

Przywułując hasło z góry, którym Lexus próbuje zwrocić naszą uwagę na nowy model, większość spodziewa się auta, którym w warunkach miejskich wykorzystamy w pełni elektryczny napęd bez wizyt na stacji benzynowej. Niestety… Osobiście trochę się rozczarowaliśmy, że nie jest to hybryda typu plug-in. Lexus na razie nie wypowiada sie na temat takiej wersji. 😪

Jak zatem wygląda spalanie? W cyklu mieszanym producent informuje, że wartość ta waha się od 4,5 do 4,8 (tak na marginesie wersja czysto benzynowa spala 1 litr więcej…).

🏎️Moc jaką generuję połoczenie silników elektrycznych z 2.0 litrową benzyną to 178 KM. Auto przyspiesza do setki w 8,5s (FWD), bądź 8,7s (AWD).

💲💲Ceny wersji elegance w odmianie FWD oraz AWD zaczynają się odpowiednio od 162 000 zł oraz 171 000 zł. W najdroższej odmianie wyposażenia Omotenashi jest to 208 000 zł (FWD) oraz 217 000 zł (AWD).

Fot: lexusnews.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *